45%
30%
15%
10%
0380 5421500-4905 4906
tto@duzceteknopark.com.tr
Hakkımızda
Hakkımızda

2012 yılında Düzce Üniversitesi TTO Koordinatörlüğü olarak faaliyetlerine başlayan ekibimiz, 2013 yılında Düzce Teknopark A.Ş ile bir protokol kapsamında ortak çalışmalara imza atma kararı almıştır.
2015 yılında TÜBİTAK 1601 Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı sağlanması ve Uygulanması çağrı başvurusu başarıyla sonuçlanmış 2016 yılında Düzce Teknoloji Transfer Ofisi (DÜZCE TTO) adını alarak Düzce Teknopark çatısı altında faaliyetlerini kurgulamıştır.

Düzce Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), Üniversite Sanayi İşbirliği için köprü görevi üstlenen bir birimdir. TTO; proje bazında ihtiyaca göre,  araştırma merkezi, laboratuvar, akademik birim veya patent ofisi gibi kaynakların ürettiği hizmetlerin bir araya getirilmesi görevini üstlenen bir yapıdır. Üniversite sanayi işbirliğinin arttırılması için TTO, iş bekleyen değil, işi takip eden (proaktif) bir yapıyla hareket eder. İş dünyası ile yakın temas kurarak işbirliği projelerini oluşturmak için fırsat kollayan bir süreci yönetir.

Düzce Üniversitesi akademisyenleri ve Düzce Teknopark girişimci firmaları tarafından üretilen teknolojileri ulusal ve uluslararası platformlarda ilgili sanayi firmalarına tanıtarak ticarileştirilmesi faaliyetlerini yürütür.

.